Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Moti/ Mbyllet porti i Barit, ja kur nisen tragetet nga Durrësi

Nga Klodiana 0

Italia është përfshirë nga moti i keq me reshje shiu dhe erë të fortë duke shkaktuar dëme të shumta si dhe 5 të vdekur deri tani. Si pasojë e kësaj situate porti i Barit në Itali është mbyllur përkohesisht.

Si pasojë e motit të keq në det, tragetet ‘A/F Franchesca’ dhe ‘F/B Bari’ do të nisen nga Porti i Durrësit drejt Barit në orën 03:00 të mëngjesit të sotëm.

Ndërkohë tragetet ‘Rigel 3’ dhe ‘AF Marina’ do të nisen nga Bari në drejtim të Durrësit në orën 07:00 të mëngjesit për të mbërritur pasditen e nesërme.

Dallgët në det aktualisht arrijnë në 8-9 ballë, ndërsa era arrin deri në 120 km/h. duke e bërë të pamundur lundrimin.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej