Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Moti i keq, vonesa për tragetin e linjës Brindisi-Vlorë

Nga Klodiana 0

Si pasojë e motit të keq ka vështirësuar lundrimin në det të hapur, duke bërë që trageti i linjës Brindisi -Vlorë të vonohet me disa orë.

Bëhet me dije se era e fortë ka sjellë dallgëzimin e detit i cili arrin deri në 6 ballë në det të hapur.

Trageti është nisur nga Brindisi rreth mesnatës së kaluar dhe pritej që në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure të mbërrinte në Portin e Vlorës. Për shkak të vonesave të shkaktuara nga moti, trageti pritet të ankorohet në Port rreth orës 12:00.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej