Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Moti i keq, trageti i Durrës-Ankona devijon për në Bari

Nga Rexhina Biba 0

Trageti i linjës Durrës-Ankona, i nisur pasditen e së enjtes, është detyruar të devijojë lundrimin për në Bari.

Trageti me 500 pasagjerë në bord ka ndryshuar kurs pasi porti i Ankonës ishte i mbyllur paraditen e sotme si pasojë e motit të keq.

Rreth 100 pasagjerë që ndodhen ende në traget dhe janë pa makina do të transportohen për në Ankona me autobusë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej