Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Moti i keq, Tahiri inspekton tunelin e Kalimashit; Dervishaj disa zona në Dibër

Nga Rexhina Biba 0

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka inspektuar pasditen e sotme situatën e krijuar si pasojë e motit të keq në tunelin e Kalimashit.

Ministri konfirmon se Rruga e Kombit është e kalueshme me zinxhirë. Ai tha se moti pritet të përkeqësohet në ditët në vijim, ndërsa i bën thirrje qytetarëve të shmangin sa më shumë lëvizjet.

Ndërkohë, ministri i Transporteve, Sokol Dervishaj ka inspektuar ndërhyrjen e strukturave shtetërore në disa zona në Dibër, të prekura nga moti i keq. Dervishaj ka deklaruar se, në Qafë Buall rruga është e kalueshme për automjetet.

“Drejtuesit e mjeteve duhet të kenë kujdes dhe të përdorin zinxhirët. Kemi marrë masat për përballimin e situatës”, ka thënë Dervishaj.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej