Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Moti i keq/ Riparohen defektet e energjisë elektrike në disa zona të vendit

Nga Ejona 0

Disave nga zonat më problematike të prekura nga moti i keq u është rikthyer energjia elektrike. Në një njoftim zyrtar për shtyp thuhet se grupet e gatshme po punojnë për riparimin sa më shpejt të defekteve në fiderat e mbetur.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë njofton se energjia është kthyer në këto zona:

  • Rajoni Tiranë, në Mullet, Sauk dhe pjesërisht në Paskuqan;
  • Rajoni Durrës, zona Romanat;
  • Rajoni Vlorë, Gorisht;
  • Rajoni Kukës, Lekbibaj dhe pjesërisht në Fajzes;
  • Rajoni Korçë, në zonat Buçimas dhe Leskovik;
  • Rajoni Burrel, në zonën e Shupenzës;
  • Rajoni Shkodër, në zonën e Zuesit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej