Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Moti i keq/ Përmbytet Xhamia e Plumbit në Shkodër

Nga Ejona 0

Reshjet e dendura dhe intensive të ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytjen e Xhamisë së Plumbit në Shkodër, monument kulture.

Dëmtimet që ka pësuar ky objekt kulti kanë qenë të shumta, prandaj dhe për muaj të tërë, ajo nuk mund të përdoret nga besimtarët myslimanë për kryerjen e ceremonive fetare.

Edhe pse problematikat me përmbytjen e këtij monumenti qenë premtuar se do merrnin zgjidhje, asnjëherë nuk nisi puna për ndërhyrje.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej