Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Moti i keq/ Në Dibër bllokohen të gjitha njësitë administrative, rreshje bore dhe në Tiranë

Nga Ejona 0

Moti i ftohtë me temperatura të ulëta, rreshje të dendura dëbore dhe ngrica ka vazhduar edhe gjatë natës së mbrëmshme e më tej 

Në Dibër temperaturat kanë zbritur deri në -7 gradë celsius ndërsa të gjitha njësitë administrative kanë mbetur të bllokuara. 

Rruga Peshkopi-Tiranë është  qarkullueshme me zinxhirë por me vështirësi.  Gjatë natës kanë vijuar aksionin e tyre në këtë aks por janë penguar nga të bllokuara sepse lëviznin pa zinxhirë.

Rruga e Kombit në Kukës  mbetet segmenti më problematik dhe autoritetet bëjnë thirrje për shmangien e lëvizjes atje. Pjesa më problematike është pas tunelit të Thirrës, ku dëbora po arrin në 60 centimetra trashësi.

Në Durrës orët e mbrëmjes së djeshme janë shoqëruar me reshje bore të dendura.

Edhe në Tiranë ra borë por nuk ngjiti në qytet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej