Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Moti i keq dhe ngricat/ Në Vlorë probleme me furnizimin me ujë dhe energji elektrike

Nga Ejona 0

Temperaturat e ulëta dhe ngricat kanë shkaktuar probleme të shumta me furnizimin me ujë dhe energji elektrike.

Në qytetin e Vlorës janë çarë të gjitha tubacionet që furnizojnë me ujë Radhimën dhe Orikumin si dhe janë dëmtuar shtyllat e energjisë elektrike nga punimet e lungomarës.

Raportohet se edhe zona e Ujit të Ftohtë ka mbetur gjithashtu pa energji elektrike.

Strukturat përkatëse po punojnë për rikthimin e ujit dhe energjisë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej