Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët kur i lë treni, kurrë nuk thonë u vonuam, por na iku".
                                                                                        -Faik Konica

Mos u besoni atyre që thonë se librat duhen respektuar

Nga Media 0

Nga Umberto Eco

Në qoftë se libri është i juaji dhe nuk ka vlerë si antikuar, mos hezitoni të bëni aty shënime. Mos u besoni atyre që thonë se librat duhen respektuar. Librat respektohen duke u përdorur, jo duke i lënë në bibliotekë. Edhe në qoftë se librin do ta shisni në ndonjë tezgë librash të përdorur, s’do t’ju japin për të veçse dy groshë, prandaj aq më tepër ia vlen të lini aty gjurmët tuaja.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej