Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mos e prek teatrin he të shitoftë zana!

Nga Media 0

Nga Erion Kristo

1. Mos e prek teatrin he të shitoftë zana! Ti mund të kesh fuqi në këtë botë sa për të mos përfillur ligjet, por ligji i karmës do të të kapë dhe ty, siç ka kapur shumë të tjerë para teje.

2. Basha dje kërcënoi Ramën që nëse i preket një fije floku deputetit të vet, Rama do paguajë me kokë. Mu kujtua filmi Mesonjëtorja. Ti Lulzim mban përgjegjësi për këtë gjuhë se si flet. Ti mban përgjegjësi dhe që na ke sjellë në parlament njerëz me mendësi kriminale, që kërcënojnë haptazi gazetarët. Cili është qëndrimi yt ndaj këtij rasti? A e kërcënove deputetin? Apo dy standarde janë më mirë se sa një? Cili është qëndrimi yt për terrorin e ushtruar në Kukës? Apo thjesht hipokrizi.

3. Dje, jam gëzuar shumë që policia u bë e gjallë. Shkatërrimi i bandës së Jalës ishte një arritje e madhe për të treguar forcën e ligjit. Dhunimi i një fëmije 15 vjeç, ishte edhe më fantastike! Goditja dhe arrestimi i njerëzve, të cilët dhunohen pa ligj, tregon forcën e ligjit. Kurse drejtori rrugaç i Rilindjes mendoj të promovohet e të bëhet Drejtor i Përgjithshëm. Ato lotët e atij fëmijës do kthehen në një lloj mënyre në lotët e fëmijëve tuaj. Veç prisni pak. Policia më e paligjshme se kurrë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej