Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mos e çrrënjosni këtë pasuri kombëtare!

Nga Klodiana 0

Mos e çrrënjosni këtë pasuri kombëtare! Masivet me çaj mali të Lunxhërisë, Çajupit, Sevasterit, Gramozit dhe Llogarasë, kanë degraduar si pasojë e shkuljes së rrënjëve të këtyre bimëve. Kjo praktikë e gabuar ka shkaktuar pakësimin e përgjithshëm dhe rrezikun e zhdukjes së këtyre bimëve me vlera të mëdha.

Çaji i malit shqiptar, është pjesë e librit të kuq kombëtar ku futen bimët që rrezikojnë asgjësimin.

/agroweb/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej