Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Morinë, arrestohet 27 vjeçari kosovar i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Nga Ejona 0

Një shtetas kosovar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në pikën kufitare të Morinës.

Në pranga të policisë së Kukësit ka rënë shtetasi Mustafa Kodra 27-vjeç banues në fshatin Leshan në Kosovë.

Gjatë regjistrimit në hyrje të stacionit PKM Morinë-Kukës, 27 vjeçari rezultoi shtetas në kërkim nga Interpol Zagrebi,  Kroaci, për veprën penale “Dhunim personi”.

Policia arrestoi menjëherë shtetasin me qëllim ekstradimin e tij nga Kosova.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej