Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Mori ryshfet 29 mijë euro/ Apeli dënon me 2 vite e 4 muaj burg prokurorin Giu

Nga Skenderi 0

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka dënuar me 2 vite e 4 muaj burg prokurorin Haxhi Giu.

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi kështu vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë që e dënonte me këtë masë dënimi ish-prokurorin nën akuzën e korrupsionit.

Giu u arrestua me 2 dhjetor të një viti më parë me akuzën se kishte marrë ryshfet rreth 29 mijë euro për të ndryshuar akuzën penale ndaj një shtetasi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej