Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Monitorimi ajror: U identifikuan 700 parcela më shumë se një vit më parë

Nga Rexhina Biba 0

haki-cako-655x356

Policia e shtetit gjatë analizës së misionit të përbashkët me Guarda di Finanzia bënë të ditur se janë identifikuar rreth 700 parcela hashashi më shumë se një vit më parë.

Vitin e kaluar janë evidentuar 1386 parcela, ndërsa këtë vit janë evidentuar 2086 parcela.

Nga monitorimet në terren nga ajri, bëhet e ditur se tashmë bëhet kultivimi i parcelave më të vogla dhe më të shpërndara në territor dhe në pak raste janë evidentuar parcela të mëdha.

Nga 2086 parcela të identifikuara janë asgjësuar 2082, pra 99.8 % e tyre. Janë asgjësuar 753.468 bimë të identifikuara nga monitorimet ajrore, krahasuar me 242.945 rrëjnë një vit më parë. Në total janë asgjësuar 2.4 milionë rrënjë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>