Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Mönchengladbach… ja si shkruhet në Skoci

Nga 27-shi 0

“Një skuadër gjermane” dhe kaq mjafton. Në Skoci është pothuajse e pamundur të shkruhet Mönchengladbach, por edhe gjermanët e Borusias nuk është se janë ofenduar, madje e kanë publikuar në llogarinë e tyre në Twitter sinqeritetin e skocezëve. Menaxheri i një pub-i në Gllasgou, përpara ndeshjes Sëlltik – Borusia ka provuar ta lajmërojë në një tabelë reklamimi jashtë lokalit të tij eventin e mbrëmjes, por duket se pasi është munduar mjaftueshëm është dorëzuar, duke shënuar pas Borusias mike vetëm “një skuadër gjermane”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej