Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Modriç, tek Interi në merkaton e janarit

Nga Klodiana 0

Luka Modriç tashmë e ka marrë rrugën e tij për të kaluar tek Interi në muajin janar, e kjo nuk është më thjesht një pjesë e fantazisë së merkatos.

Pas bisedimeve të vazhdueshme, edhe Reali i Madrdiit ka vendosur të shohë sesi mund ta zëvendësojë kroatin.

Sipas të përditshmes “A Bola”, madrilenët kanë vënë nën shënjestër meksikanin Herrera, i cili është duke mbyllur kontratën e tij me Porton. Pritet që lëvizja për të, të kryhet në merkaton e dimrit, janarin e ardhshëm, në të njëjtin moment që mund të lihet i lirë edhe Luka Modriç drejt Interit.

Kroati vendosi përfundimisht të mos e firmosë kontratën e re me klubin e Florentino Perezit, duke përgatitur largimin e tij nga “Los Blancos”.

Herrera ka qenë një lojtar edhe nën shënjestrën e zikaltërve, por në këtë rast, me shumë mundësi Interi do të vendosë të mos ndërhyjë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej