Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Mitrovicë, vritet me 4 plumba lideri serb Oliver Ivanoviç

Nga Media 0

Ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të marte në spitalin e Mitrovicës lideri serb Oliver Ivanoviç.
Ivanoviç është qëlluar me 4 plumba gjatë një atentati që iu bë këtë mëngjes para zyrës së tij.
Lideri i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” është gjykuar për disa krime në veri të Mitrovicës.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej