Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Miting i madh në Stamboll në mbështetje të Palestinës

Nga Klodiana 0

Shumë qytetarë janë mbledhur në lagjen Yenikapi të Stambollit ku mbajtën një miting mbështetjeje për Palestinën nën emrin “Mallkuar zullumi, mbështetje Kudsit”.

Në vendin ku mbahet mitingu janë vendosur flamuj të mëdhenj me mesazhin “Mallkuar zullumi, mbështetje Kudsit”, si dhe afishe të themeluesit të Republikës së Turqisë, Mustafa Kemal Ataturk dhe presidentit aktual të vendit, Recep Tayyip Erdoğan.

Qytetarët që marrin pjesë në miting mbajnë flamuj turq dhe palestinezë, ndërsa për ndjekjen e mitingut janë akredituar shumë ekipe vendore dhe të huaja të gazetarëve.

Mijëra palestinezë u mblodhën të hënën në kufirin e Gazës për të protestuar kundër pushtimit izraelit dhe zhvendosjes së ambasadës amerikane nga Tel Avivi në Kuds.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej