Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

“Më i miri i historisë”/ Maradona: “Thuaji Cristianos që të mos na e çajë kokën” (film)

Nga Klodiana 0

Cristiano Ronaldo para pak ditësh bëri të tijin trofeun e 5 të “Topit të Artë”. Në një intervistë portugezi nuk i kurseu aspak lëvdatat, kur foli për veten.

Nuk shoh asnjë më të mirë se unë. Asnjë lojtar nuk bën gjëra që unë s’mund t’i bëj, por shoh gjëra që të tjerët në krahasim me mua nuk mund t’i bëjnë. Nuk ka asnjë futbollist më të kompletuar se unë. Jam më i miri i historisë”, u shpreh i bindur Ronaldo.

Rreth këtij mendimi të portugezit, spanjollja “AS” i ka marrë një opinion Diego Armando Maradonës. Legjenda argjentinase, kur gazetari ia përmendi këtë deklaratë, tha duke qeshur: “Thuaji Cristianos që të mos na çajë shumë kokën!”

Nëse Cristiano është më i miri, çfarë i bie që të jeni ju?”, pyet sërish gazetari.

Prandaj po të them, thuaji që të mos na e çajë shumë kokën”, përsëriti Maradona.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej