Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Mirëmëngjesi luftëtarë, gjeni arsye për buzëqeshje!

Nga Media 0

Ka gjithmonë arsye për të buzëqeshur. Kush më mirë se dikush që jeta e ka përballur me ngjarje tragjike e di vlerën e një moment të tillë.

Vilma Dule 4 vite më parë u sulmua me acid në fytyrë, por tashmë ka gjetur forcën brenda vetes dhe nuk heziton të motivojë edhe të tjerët për të buzëqeshur.

“Mirëmëngjesi luftatarë…
Një ditë pë një buzëqeshje është një ditë e humbur. 🙂
Sido që të jetë ky fillim dite për ju, 
gjeni një arsye për të buzëqeshur
dhe për të qenë pozitive. 
Unë e fillova këtë ditë të gjatë kurash kështu”, ka shkruar ajo në Facebook.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej