Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Mirditë, dheu zë poshtë karburantin

Nga Media 0

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur këtë të enjte në Mirditë. Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, në zonën e Repsit ka pasur rrëshqitje toke dhe për pasojë shpati i malit ka zënë poshtë një karburant. Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar ndërsa ende nuk dihet vlera e dëmit material.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej