Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ministrja Shahini gjen zëvendësuesin Mynyr Konit

Nga Klodiana 0

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka zëvendësuar rektorin e pezulluar të UT-së Mynyr Koni. Pas pezullimit të këtij të fundit pa ditë më parë, Shahini, ka komanduar Bernard Dostin në këtë detyrë.

Dosti, aktualisht zëvendës rektor në Universitetin e Tiranës, do të mbajë këtë pozicion deri në përfundim të çështjes dhe dhënies së vendimit të formës së prerë.

Sipas ligjit, më parë duhet të shprehet Presidenti Meta duhet të shprehet presidenti i vendit Ilir Meta. Por Shahini e ka gjetur emrin, për të zëvendësuar rektorin e Universitetit të Tiranës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej