Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli vizitë në Arabinë Suedite

Nga Rexhina Biba 0

mimi

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli zhvilloi një takim në Arabinë Saudite me zëvendësprincin e Kurorës, dhe ministrin e Mbrojtjes, Muhammad bin Salman bin Abdulaziz Al-Saud.

Lajmin e bëri të ditur vetë ministrja nëpërmjet një postimi në Facebook, ku tha se qëllimi i takimit është forcimimi i mardhënieve mes dy vendeve dhe thellimi i bashkëpunimit në fusha të rëndësishme dhe me interes të përbashkët.

Disa foto nga vizita:

mimi-3 mimi mimi1 mimi2

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>