Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ministria s’mbyll punimet për 551 vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastriotit, përdoret kopja e çelësit për të hyrë brenda

Nga Media 0

Pas 8 muajsh nga dita kur nisi inaugurimin, memoriali i heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu në Lezhë u rihap.

Bashkia e Lezhes nuk priti ministrinë, por përcolli në vendvarrimin e heroit homazhet per 551 vjetorin e vdekjes se tij.

Kujtojmë se pas ndërhyrjes për restaurimin e memorialit, Ministria e Kulturës akoma nuk ka konfirmuar në rrugë zyrtare përmbylljen e punimeve, që do të nënkuptonte në mënyrë figurative edhe dorëzimin e çelësave pranë Bashkisë, por siç duket kjo e fundit nuk ka pritur Ministrinë, por ka përdorur kopjen e çelësit.

http://lezhanews.com/aktuale/551-vjetori-i-gjergj-kastriotit-bashkia-lezhe-perdor-kopjen-e-celesit-per-te-hyre-brenda/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej