Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Ministria e Buqësisë paralajmëron Bordet e Kullimit për reshjet e shiut

Nga Rexhina Biba 0

Shërbimet meteorologjike kanë paralajmëruar reshje të dendura shiu dhe përmbytje në zonat veriore dhe verilindore të vendit.

Nisur nga këto parashikime Ministria e Bujqësisë i ka kërkuar Bordeve te Kullimit dhe strukturave të tjera që të jenë në gatishmëri, të mbajnë në gjendje pune dhe nën monitorim të vazhdueshëm hidrovoret, argjinaturat dhe të kenë në gjendje punë të gjithë ekskavatorët.

Po ashtu, është kërkuar edhe që të merren masa për furnizimin pa nderprerje me energji elektrike të hidrovoreve në zonat e ulëta për te përballuar reshjet që pritet të bien në ditët në vijim.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej