Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Ministria e Brendshme: Dëmshpërblimet për të përmbyturit duhet të përfundojnë me 30 dhjetor

Nga Klodiana 0

Ministria e Brendshme, njofton se fondi prej 450 milion lekësh i miratuar për qeveria për dëmshpërblimin e 2.498 familjeve, banesat e të cilave janë dëmtuar nga fatkeqësi të ndryshme në vite, i ka kaluar për shpërndarje njësive vendore.

Ministria bën të ditur  se njësitë e qeverisjes vendore duhet të marrin masa urgjente për njoftimin e familjeve përfituese dhe kryerjen e pagesave deri në datë 30 dhjetor 2016.

Duke rikujtuar  se çdo kryefamiljar duhet të ketë të çelur një llogari bankare në një bankë të nivelit të dytë, në të cilët njësia vendore derdh shumën e dëmshpërblimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej