Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Ministri grek i Mbrojtjes: Nuk kemi asnjë frikë, as Shqipërinë dhe as Turqinë

Nga Ejona 0

Ministri grek i Mbrojtjes Panos Kammenos deklaron se ushtria e Greqisë nuk i trembet as turqve dhe as shqiptarëve. Deklaratën ministri e bëri në një takim me Forcat e Armatosura në Selanik.

Deklarata e tij erdhi pasi ministria greke e mbrojtjes po përpiqet që të joshë të rinj që të bëhen pjesë e ushtrise më ane të nxitjeve për trajnime të ndryshme, ku së fundmi kanë arritur një marrëveshje me Microsoft sa i takon fushës së teknoligjike.

I pyetur mbi deklaratat e fundit që kanë ardhur nga Shqipëria dhe Turqia ai u përgjigj: “Forcat ushtarake të Greqisë janë të fuqishme dhe nuk kanë asnjë frikë as nga Shqipëria dhe as nga Maqedonia.”

/gazetatema.net/

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej