Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Ministri grek i Mbrojtjes: Nuk kemi asnjë frikë, as Shqipërinë dhe as Turqinë

Nga Ejona 0

Ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων Πάνος Καμμένος μιλά σε δημοσιογράφους κατά τη διάρκεια συνέντευξης τύπου των Ανεξάρτητων Ελλήνων στα πλαίσια της 79ης ΔΕΘ που πραγματοποιήθηκε στο συνεδριακό κέντρο  «Ιωάννης Βελλίδης». Θεσσαλονίκη, Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου 2014 ΑΠΕ ΜΠΕ/PIXEL/ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

Ministri grek i Mbrojtjes Panos Kammenos deklaron se ushtria e Greqisë nuk i trembet as turqve dhe as shqiptarëve. Deklaratën ministri e bëri në një takim me Forcat e Armatosura në Selanik.

Deklarata e tij erdhi pasi ministria greke e mbrojtjes po përpiqet që të joshë të rinj që të bëhen pjesë e ushtrise më ane të nxitjeve për trajnime të ndryshme, ku së fundmi kanë arritur një marrëveshje me Microsoft sa i takon fushës së teknoligjike.

I pyetur mbi deklaratat e fundit që kanë ardhur nga Shqipëria dhe Turqia ai u përgjigj: “Forcat ushtarake të Greqisë janë të fuqishme dhe nuk kanë asnjë frikë as nga Shqipëria dhe as nga Maqedonia.”

/gazetatema.net/

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>