Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ministri i Drejtësisë nuk lejon Sekretaren e Përgjithshme të hyjë në zyrë

Nga Loneta 0

Një incident ka ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne në ambientet e Ministrisë së Drejtësisë.

Ka qenë vetë ministri teknik i PD, Gazmend Bardhi, i cili ka tentuar të pengojë të hyjë në zyrën e saj, Sekretaren e Përgjithshme të kësaj ministrie, Juliana Hoxhaj. Bardhi i ka komunikuar pezullimin nga detyra Hoxhës, duke i kërkuar që të rikthehet në detyrë vetëm pas datës 26 qershor.

Mësohet se Ministria e Drejtësisë ka njoftuar uniformat blu për nxjerrjen jashtë të Hoxhës. Ndërkohë është pezulluar nga detyra i gjithë stafi i Ministrisë që ka lejuar futjen e Juliana Hoxhës në ambientet e Ministrisë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej