Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Ministri i Brendshëm, teknik/ Xhafaj shkon në zyrën e Edi Ramës

Nga Loneta 0

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është një nga të shkarkuarit me marrëveshjen Rama-Basha dhe menjëherë pas kthimit nga Italia ka shkuar në zyrën e kryeministrit.

Xhafaj i ka shkuar Edi Ramës në zyrë pak minuta më parë. Bashkë me të është edhe kreu i Policisë së Shtetit, Haki Çako.

Biseda besohet se ka të bëjë me lëvizjet  që do të bëhen në bazë të paktit që është nënshkruar me opozitën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej