Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Milano, udhëtonin me 30 kg kokainë në makinë, arrestohet çifti shqiptar

Nga Klodiana 0

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarë të moshës 37-vjeç, pasi në makinën e tyre ju gjendën 30 kile kokainë, të ndara në 28 “pako”.

“Repubblica.it” shkruan se arrestimi i tyre ishte i rastësishëm, kur makina e karabinierëve qëndroi përkrah makinës së shqiptarëve, me targa gjermane, para një semafori të kuq.

Në portofolin e shqiptares u gjetën 1700 euro, të cilat ajo nuk mund t’i justifikonte. Çifti u shoqërua në kazermën e karabinierëve, ku u zbulua edhe droga në makinë, ç’ka solli arrestimin e tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej