Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Milan bën “poker” për Europa League…

Nga Klodiana 0

Milan ka fituar 4-1 ndaj Verona në “San Siro” dhe ngjitet në vendin e gjashtë, duke forcuar pozitat për të marrë pjesë në Europa League sezonin e ardhshëm.

Hakan Calhanoglu shënoi golin e parë për kuqezinjtë, pas dhjetë minutash lojë, pas pasimit të marrë nga Suso, ndërsa kur u mbush gjysmë ore lojë, Bonaventura shërbeu për Cutrone dhe ky i fundit realizoi golin e dytë me një kthesë të bukur brenda zonës.

Ky ishte goli numër 8 në kampionat për sulmuesin 20-vjeçar, të tetë nga brenda zonës.

Sapo nisi pjesa e dytë Milan shënoi edhe golin e tretë, këtë herë me anë të Abate, i shërbyer nga Suso. Ky ishte goli i parë për Abate në “San Siro”.

Verona, që matematikisht ra nga kategoria, e gjeti golin e nderit, pesë minuta para fundit me anë të 20-vjeçari nga Koreja e Jugut, Seung-Woo Lee.

Gjithsesi, në minutën e fundit të ndeshjes, Milan kompletoi “poker” me golin e katërt, firmosur nga Borini.

Në mesjavë, Milan do të ndeshet me Juventus në “Olimpico” për finalen e Kupës së Italisë.

/telesport.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej