Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Meta takon Presidentin e Bundestagut Gjerman, Lammert: Vazhdoni me inplementimin e reformave

Nga Skenderi 0

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ndodhet në Berlin ku po zhvillon një takim me Presidentin  e Bundestagut Gjerman Prof. Dr. Norbert Lammert.

Kryetari i Kuvendit Ilir  Meta shprehu vendosmërinë e tij për avancimin me zbatimin e reformës në drejtësi dhe përmbushjen e të gjitha rekomandimeve të KE-së.

Meta:  “Jemi të vendosur të avancojmë me zbatimin e reformës në drejtësi dhe me përmbushjen e të gjithë rekomandimeve të KE”.

Ndërsa nga ana e tij Norbert Lammert garantai mbështetjen e Gjermanisë.

Lammert:  “Shqipëria duhet të vazhdojë me implementimin e reformave të nisura sipas standardeve evropiane. Shqipëria mund të mbështetet te përkrahja e Gjermanisë, ashtu si edhe në të kaluarën”.,

Të dy bashkëbiseduesit e konsideruan procesin e Berlinit si kyçc për të motivuar dhe për të ruajtur prespektivën integruese të Ballkanit në BE.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej