Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta s’e dekreton Cakajn si ministër të Jashtëm: Ka bërë deklarata të rrezikshme për ndryshimin e kufijve

Nga Media 0

Presidenti Meta ka refuzuar ditën e sotme emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Dekreti i është kthyer kryeministrit Edi Rama për rishqyrtim.

Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime publike të papranueshme për çështjen e kufijve të Kosovës.

Meta thotë se kryeministri i propozuar nga Rama ka bërë deklarata të rrezikshme për çështjen e kufijve. Meta thekson më tej se këto deklarata sjellin pasoja të paparashikueshme në rajon dhe më gjerë.

 

Vijon…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej