Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Meta: Optimizëm dhe përgjegjësi. Fryt i angazhimit të të gjithëve

Nga Klodiana 0

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, e ka cilësuar lajmin për rekomandimin pozitiv për çeljen e negociatave të anëtarësimit, si një lajm jashtëzakonisht pozitiv për të gjithë qytetarët e vendit.

Meta thekson se për arritjen e këtij lajmi kanë kontribuuar dhe janë angazhuar të gjithë faktorët politikë të vendit, por rikonfirmon se rekomandimi pozitiv ka ardhur edhe si rezultat i miratimit me konsensus në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese, që i hapën rrugë ligjeve të tjera të Reformës në Drejtësi.

Sa i përket Reformës në Drejtësi, ai e konsideron si një nga sfidat kryesore për integrimin e vendit në Bashkimin Europian, ndërsa për “vetting”-un shprehet me siguri se është një proces që do të ndodhë së afërmi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej