Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Meta: Ligji për inportin e plehrave të monitorohet 100% nga shoqëria civile

Nga Skenderi 0

Kryetari i Parlamentit, Ilir Meta, duke folur per gazetaret ku eshte shprehur optimist se shume shpejt, brenda 30 gushtit, do te fiksohet seanca parlamentare per te miratuar vettingun dhe dy ligjet e tjera./r/n/r/nParliament Speaker, Ilir Meta, speaks to journalists declaring his optimism that very soon, within 30 August, will be fixed parliamentary session to approve vetting and two other laws.

Kryetari  i Kuvendit, Ilir Meta tha sot  se i ka kërkuar ministrit të Mjedisit, Lefter Koka dhe atij të Drejtësisë, Ylli Manjani, që të angazhohen në iniciativa që i hapin rrugë monitorimit 100% nga shoqëria civile të ligjit për importin e mbetjeve.

Në një dalje për median nga selia e Kuvendit, Meta tha se respekton shqetësimin e shoqërisë civile.

Meta:

“Sot i kam kërkuar ministrit të Mjedisit zotit Koka dhe ministrit të Drejtësisë, zotit Manjani, që ky detyrim ligjor që u vendos në këtë ligj të shoqërohet edhe me iniciativa të tjera konkrete që realizojnë monitorimin 100% të ligjit nga shoqëria civile”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>