Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Mesila Doda: Luftën nuk e kemi mes veti

Nga Media 0

mesila-doda

E ardhmja e faktorit shqiptar është e ndritur, vetëm nëse jemi bashkë dhe vendosim të jemi faktor progresi e paqeje

“Luftën nuk e kemi mes veti”, shkruan deputetja e PDIU-së, Mesila Doda lidhur me debatin që ka pasuar vizitën e kryeministrit Rama në Beograd. Përmes një mesazhi në facebook, deputetja Mesila Doda thekson se ata që po i mëshojnë idesë së “kombit kosovar” nuk e kanë nga dashamirësia, por nga pozitat e ulëta të intrigantit të vogël e kompleksit të inferioritetit të politikanit e intelektualit të paformuar.

Ja çfarë shkruan Doda:

Sa ndihmësa paska pas’ Beogradi… e detyrueshme të rrisim presionin e opinionit publik mbi këta filozofët e kombit kosovar. Nuk e kanë nga dashamirësia, e as nga vizioni europian… e kanë nga sindroma e Stokholmit dhe nga mendësia e intrigantit të vogël e kompleksit të inferioritetit të politikanit e intelektualit të paformuar.

Kundër çdo tentative për te përçarë Kombin. E ardhmja e faktorit shqiptar është e ndritur vetëm nëse jemi bashkë dhe vendosim të jemi faktor progresi e paqeje. Luftën nuk e kemi mes veti.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>