Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mesi e nis 2019 me një supergol (film)

Nga Klodiana 0

Bilanci i Lionel Mesit për vitin e kaluar ka qenë fantastik dhe këtë e tregojnë shifrat  dhe golat e shënuar për skuadrën katalanase.

Argjentinasi e mbylli 2018  me 51 gola të shënuar duke u kthyer si protagonisti absolut në radhët e skuadrës së Barcelonës.

Por ashtu siç shkëlqeu në 2018, “Pleshti” e ka nisur në formë fantastike edhe 2019 dhe këtë e tregoi në golin spektakolar të shënuar në stërvitje. Me nuhatje të jashtëzakonshme, lojtari i Kombëtares së Argjentinës tundi rrjetën më klasin siç di të bëjë vetëm ai.

Një top i dhënë nga portieri me dorë dhe pa prekur fare në tokë dërgohet nga Mesi në trekëndëshin e portës  duke i habitur jo vetëm shokët e skuadrës, por edhe një pjesë të madhe të tifozëve.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej