Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mesfushori i Evertonit thyhen këmbën, sulmuesi kundërshtar shpërthen në lot (film)

Nga Klodiana 0

Një ngjarje tepër e dhimbshme ka ndodhur në sfidën mes Evertonit dhe Uest Bromuiç, e vlefshme për javën e 24-t të “Premier Ligës” angleze.

Në minutën e 55-të, sulmuesi i Uest Bromuiç, Salomon Rondon, në një tentativë për të larguar topin, ka goditur futbollistin e Everton Xhejms Mek Karthi, duke i thyer këmbën në dy pjesë.

Menjëherë pasi mjekët i konfirmuan lajmin, sulmuesi i Uest Bromiç, shpërtheu në lot, pavarësisht se ndërhyrja ishte e paqëllimshme. Mesfushori i Evertonit, Mek Karthi, është 27-vjeç dhe prej vitit 2013 është pjesë e kësaj skuadre.

http://www.panorama.com.al/sport/video-mesfushori-i-evertonit-thyhen-kemben-sulmuesi-kundershtar-shperthen-ne-lot/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej