Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Merr fund ëndrra kroate, Franca shpallet kampione bote (film)

Nga Klodiana 0

Franca shpallet kampione bote duke mposhtur Kroacinë. Është hera e dytë në historinë e Botërorit që Franca fiton Kupën. Një ndeshje emocionuese dhe plot gola. Mbappe, Pogba dhe Griezmann kanë qenë golashënuesit e kombëtres franceze. Kroacia arriti denjësisht në këtë finale të madhe. Mandzukiç dhe Perisiç kanë shënuar për Kroacinë. Ëndrra e kroatëve ka marrë fund tashmë pavarësisht se ka qenë një ndër skuadrat që ka lënë zemrën në fushë. Gjatë këtij Botërori Franca ka 6 fitore dhe një barazim. Me këtë ndeshje është mbyllur dhe ky Botëror i surprizave.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej