Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Mërkuri la shfaqjen për të parë Shqipërinë duke luajtur, mund të ishte hera e fundit

Nga Media 0

Nag Elma Doresi

Ndahet nga jeta aktori Mërkur Bozgo.

Mërkur pse u vonove? Ti je përherë i pari nga aktorët që bëhesh gati për shfaqje?
-Elma ,po luante kombëtarja. Ku i dihet kur luan përsëri e nëse do ta shoh. Doja të të merrja njëherë të të thoja nëse mundej të mos isha në hapje të shfaqjes që ta shikoja.
Ashtu? Atëhere pse nuk more?
-Pse do ta bëje?
Qesha…(Askush nuk e di se sa do të jetojmë mendova) Natyrisht Mërkur!
-“Atëhere po iki zemër”, tha ai.
Atë natë shfaqja u hap pa Mërkurin.Telefoni im u mbush me mesazhe nga ato që kishin parë shfaqjen: “Elma ku është Mërkuri”, “Elma ka ndodhur gjë me Mërkurin”. Unë qeshja. Ishte një çmenduri si regjisore e di, edhe?Ai donte shumë ta shikonte atë ndeshje dhe mosha e tij nuk premtonte shumë.-“Mërkur të falenderoj!”
-“Faleminderit ti Elma për rininë që më dhuruat!”

Lamtumirë Xhepeto jonë !

Për të gjithë ata që duan t’i japin lamtumirën e fundit Mërkurit, sot, në orën 13:00, përcillet nga banesa e tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej