Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meksika shtang Gjermaninë, kampionët e botës e nisin me humbje “Rusi 2018″ (film)

Nga Klodiana 0

Ndeshja e parë në grupin F të Botërorit, nuk ka rezultuar aspak e këndshme për Gjermanin. “Pancerat” u mposhtën minimalisht me rezultatin 0-1 nga Meksika, me një gol të 22-vjeçarit Lozano.

Ekipi i Lëv provoi disa herë, në portën e meksikanëve, por në fund loja nuk ishte më e mira për 4 herë kampionët e botës. Ishin meksikanët që u mbrojtën mirë, dhe shfrytëzonin kundërsulmet, ku me një të tillë edhe shënuan në minutën e 35-të.

Pas këtij takimi, Meksika mban vendin e parë me 3 pikë të plota, ndërsa presin dhe ndeshjen mes Suedisë dhe Koresë ditën e nesërme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej