Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Mediat italiane/ Arrestohet mjeku rus në Tiranë, merrej me trafik organesh

Nga Rexhina Biba 0

rai

Arrestohet në Tiranë mjeku rus rus Boris Wolfman, administrator i një klinike klandestine mjekësore në Kosovë, e dyshuar se merrej me transplantimin ilegal të organeve njerëzore e shitjen e tyre në tregun e zi në të gjithë botën.

Lajmin e bën të ditur media italiane RaiNews, ku sipas tyre dhuruesit e organeve janë kryesisht shtetas rus dhe nga vende të tjera të Bashkimit Sovjetik.

Klinika i premtonte dhuruesve të organeve 15 mijë euro për një veshkë të shitur, por pas transplatimit të organit ata nuk kanë marrë asnjë lekë.

Boris Wolfman, është mbajtës i dy nënshtetësive ruse e izraelite.

Klinika në pronësi të mjekut rus Boris Wolfman, quhej Medicus dhe pronarët e saj  janë dënuar me 7-8 vjet burg.

Mjeku Boris Wolfamn, akuzohet për rreth 30 operacione transplatimi ilegal organësh.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>