Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Mediat greke: Ilir Meta iu vë flakën marrëdhënieve shqiptaro-greke

Nga Media 0

Vendimi i Presidentit Meta për të mos nënshkruar dekretin që autorizon qeverinë e Tiranës për të vazhduar negociatat me Greqinë është cilësuar nga mediat fqinje si minim i zgjidhjes së disa çështjeve me rëndësi.

Ato vijojnë më tej duke shkruar se ky zhvillim bllokon dhe rrugën e Shqipërisë për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Presidenti shqiptar iu vë flakën marrëdhënieve shqiptaro-greke”, shkruajnë disa nga mediat greke ndërsa kjo ngjarje është publikuar në të gjitha mediat.

Ato akuzojnë Metën se më ketë qëndrim ka për qëllim të luajë lojëra të brendshme-mercenare dhe partiake.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej