Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Me flamuj në duar dhe muzikë tradicionale, Gjirokastra feston çlirimin e Greqisë (film)

Nga Media 1

Qyteti i Gjirokastër po feston ditën e sotme përvjetorin e çirimit të Greqisë, festimet janë organizuar në fshatin Dervician.

Dosja.al mëson se prezent në këto festime të organizuara është edhe ish-ministri i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta e Republikës së Shqipërisë, Spiro Ksera dhe Konsulli i Përgjithshëm.

Vihet re mungesa e prefektit të qarkut Astrit Alia, dhe e ish-deputetit Vangjel Tavo, të cilët kanë qenë të ftuar.

Loading...

Komente (1)

  1. Të trajtoheshin keshtu edhe minoriteti jo ne ne gërqi sdo ishte koq o shteti Shqiptar!

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej