Ka than' i moçmi: 

“Nuk ka këshillë më të keqe nga ajo që e shtyn njeriun të mohojë kombin e vet”
                                             -Naum Veqilharxhi

Mbytet anija, më shumë se 100 të zhdukur në brigjet e Libisë

Nga Klodiana 0

Më shumë se 100 migrantë rezultuan të zhdukur pas mbytjes së anijes së tyre në perëndim të Libisë.

Sipas gjeneralit, Ayoub Kacem, të paktën shtatë të mbijetuar kanë qendruar në det para mbërritjes së forcave të shpëtimit.

Kacem nuk ishte në gjendje të jepte më shumë detaje për mbytjen, që ndodhi në brigjet e Sabrathas, që ndodhet në perëndim të Tripolit.

Ky qytet, që është një platformë për nisjen e migrantëve drejt Evropës, është skenë që prej të dielës e luftimeve të dhunshme mes grupeve të armatosura rivale.

Javën e kaluar, më shumë se 3 000 migrantë janë shpëtuar nga rojat bregdetare, ndërkohë që rreth 2 000 të tjerë kanë zbarkuar në Itali.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej