Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Mbyllet pjesa e parë, Shqipëria në avantazh 2-0

Nga Klodiana 0

Po luhet në Antalia ndeshja miqësore mes Turqisë dhe Shqipërisë, e cila aktualisht është 0-2 për kuqezinjtë. Në minutën e 23 të pjesës së parë sulmuesi kuqezi Armando Sadiku kaloi në avantazh Shqipërinë me golin e parë, ndërsa në të 39′ kompletoi dopietën personale.

Në përballjet direkt me turqit, kuqezinjtë kanë arritur të marrin 3 fitore, 2 barazime dhe 4 humbje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej