Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbyllet pjesa e parë e finales së “çmendur”, Franca udhëheq ndaj Kroacisë

Nga Klodiana 0

Po luhet në “Luzhniku” finalja e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. Një nga supersfidat e vitit për të gjithë personat e dashuruar pas këtij sportit. Është padyshim eventi më i rëndësishëm i planet dhe asgjë nuk mund të krahasohet me titullin kampion bote.

Për kroatët finalja është një ëndërr që nuk kishte ndodhur kurrë më parë. Nga ana tjetër “gjelat” ndoshta e prisnin këtë sfidë epokale. Një sukses madhështor i Francës që duhet të konkretizohet me fitore. Një supersfidë që do të në librin e historisë. Le të fitojë më i miri.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej