Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Mbyllet aplikimi për raundin e dytë në universitete

Nga Skenderi 0

1475760784061016_universitetet_15_9

Universitetet shpallin listat paraprake të fituesve të raundit të dytë.  Pritet të mbeten sërish shumë vende bosh për ata të cilët ende nuk janë fitues në asnjërën nga degët e përzgjedhura.  Në datën 12 tetor shpallen listat përfundimtare të fituesve.

Regjistrimit i fituesve të fazës së dytë do të bëhet nga data 13-16 tetor dhe deri atëherë maturantët mund të orientohen për kuotat që vijojnë të mbeten bosh.

Për t’u ardhur në ndihmë maturantëve, Ministria e Arsimit ka gati një “software” ku ata nëpërmjet ID-së së tyre do të mund të futen për t’u orientuar për vendet bosh që krijohen.

“Për kandidatët të cilat i rezultojnë të gjitha zgjedhjet e kuqe, ata nuk duhet të preukopohen pasi edhe pse deri në fund të raundit të dytë mund të mos ju rezultojë asnjë degë e verdhë, në fillim të fazës tjetër do të kenë mundësinë të jenë fitues që në fillim të fazës “,u shpreh Linda Pustina nga Drejtoria e Arsimit të Lartë dhe Shkencor.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>