Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Mbyllen aplikimet për në universitete/ MAS: 3200 kuota bosh

Nga Ejona 0

Pas përfundimit të afateve zyrtare për regjistrimin në universitete ministria e Arsimit në një deklaratë ka thënë se në total janë regjistruar 22 963 studentë, ndërsa 689 janë kuotat të mbetura bosh në universitetet publike.

Në universitetet publike, krahasuar me një vit më parë, janë regjistruar 1 014 studentë më shumë, rreth 18 584, ndërsa te universitetet private 1 597 më pak se një vit më parë.

Sipas shifrave zyrtare të Ministrisë janë rreth 3200 kuota të paplotësuara, por në 2600 kuota nuk ka persona në listë për ato programe.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej