Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Mbledhje me Zaev në Pogradec, Rama e nis me rreshta poetik për liqenin dhe Poradecin

Nga Klodiana 0

Disi poetik ka qenë nisja e fjalimit të kryeministrit Rama gjatë takimit me homologun maqedonas.

Pogradec, Rama priti sot në Pogradec kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev.

“Njerëzit e Pogradecit e lichen këtë vend me Lasgushin. Pjesa më e madhe e veprës së tij i kushtohet këtij liqeni që lag brigjet e qytetit ku jemi mbledhur sot dhe nga ana tjetër Ohrin”, ka thënë Rama.

Më tej kryeministri shqiptar ka folur për marrëdhëniet e mira mes dy vendeve të silat do të vijojnë të përmirësohen edhe përmes bashkëpunimeve si “Korridori i 8”, Apo “Rruga e Arbrit”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej